„WIELKIE EMOCJE NA SZKOLNEJ SCENIE”
„WIELKIE EMOCJE NA SZKOLNEJ SCENIE”
Ach… co to było za spotkanie!
W dniach 13 i 15 kwietnia w naszej szkole gościliśmy wszystkie grupy zaprzyjaźnionych przedszkolaków. Patio szkoły w tych dniach zamieniło się w teatr – były bilety wstępu, kasa biletowa, widownia oraz scena na której uczniowie kółka teatralnego mieli przyjemność wystąpić, prezentując inscenizacje znanych i lubianych wierszy J. Brzechwy i J. Tuwima. Kiedy już miejsce spotkania wypełniło się uśmiechami zaproszonych gości, na szkolnej scenie można było zobaczyć wiele zabawnych i dobrze znanych postaci z wierszy. Gra szkolnych aktorów, kostiumy, charakteryzacja i muzyka sprawiły, że odgrywane role wzbudzały niezapomniane emocje małych widzów. Przedszkolaki wykazały się również znakomitą wiedzą na temat teatru i zasad w nim panujących, wymieniając m. in. takie pojęcia jak scena, widownia, kurtyna, aktor… . Teatralny test wiedzy zdały celująco!
Spotkanie upłynęło w wyjątkowo wesołej i serdecznej atmosferze.
Opiekun koła teatralnego, B. Olszańska

