„WIELKIE EMOCJE NA SZKOLNEJ SCENIE”

„WIELKIE  EMOCJE NA SZKOLNEJ SCENIE”

Ach… co to było za spotkanie!

W dniach 13 i 15 kwietnia w naszej szkole gościliśmy wszystkie grupy zaprzyjaźnionych przedszkolaków. Patio szkoły w tych dniach zamieniło się w teatr – były bilety wstępu, kasa biletowa, widownia oraz scena na której uczniowie kółka teatralnego mieli przyjemność wystąpić, prezentując inscenizacje znanych i lubianych wierszy J. Brzechwy i J. Tuwima. Kiedy już miejsce spotkania wypełniło się uśmiechami zaproszonych gości, na szkolnej scenie można było zobaczyć wiele zabawnych i dobrze znanych postaci z wierszy. Gra szkolnych aktorów, kostiumy, charakteryzacja i muzyka sprawiły, że odgrywane role wzbudzały niezapomniane emocje małych widzów. Przedszkolaki wykazały się również znakomitą wiedzą na temat teatru i zasad w nim panujących, wymieniając m. in. takie pojęcia jak scena, widownia, kurtyna, aktor… . Teatralny  test wiedzy zdały celująco!

Spotkanie upłynęło w wyjątkowo wesołej  i serdecznej atmosferze.

Opiekun koła teatralnego, B. Olszańska