Erasmus

Erasmus+ Rumunia dzień 1

Działamy, intensywnie… Nasi uczniowie nawiązali już pierwsze znajomości podczas porannych zajęć integracyjnych. Ciekawe prezentacje przygotowane przez każdą grupę pozwoliły naszym partnerom, biorącym udział w projekcie poznać lepiej miasta i kraje, z których przyjechaliśmy.

Uczestniczyliśmy również w dyskusji na temat roli odpoczynku w naszym życiu oraz co zrobić aby ten odpoczynek efektywnie wpływał na nasze samopoczucie i wydajność. Tworzyliśmy również plakaty dotyczące produktów, mających korzystny wpływ na nasze zdrowie… Praca w grupach okazała się bardzo owocna, a my mieliśmy okazję współpracować i wykazać się kreatywnością.

Po południu zwiedzaliśmy Stare Miasto… Bukareszt jest piękny!

Erasmus+ Rumunia dzień 2

Dzisiaj uczestniczyliśmy w kursie pierwszej pomocy, odświeżyliśmy naszą wiedzę z zakresu udzielania pomocy poszkodowanym w wyniku wypadku, współpracowaliśmy w grupach, a na koniec otrzymaliśmy certyfikaty. Po południu kontynuowaliśmy zwiedzanie miasta.

Erasmus+ Rumunia dzień 3

Dziś zwiedzamy zamek Peles, który znajduje się 135 kilometrów od Bukaresztu, w okolicach kurortu Sinaia. Został on zbudowany pod koniec XIX wieku dla króla Karola I. Obecnie znajduje się tu muzeum, które zachwyca swoim bogactwem.

Erasmus+ Rumunia dzień 4

Dzisiejszy dzień spędziliśmy zwiedzając Parlament w Bukareszcie- jeden z największych budynków na świecie. Jego budowę rozpoczęto w 1983 roku, trwała 13 lat i pochłonęła 3 miliardy dolarów oraz siły zmuszonych do pracy 700 architektów i 20 tysięcy robotników. Kilkunastometrowe sale mają pozłacane sufity i są pełne wspaniałych rzeźb.

Następnie udaliśmy się metrem do ambasady Polski w Rumunii- zostaliśmy bardzo ciepło przyjęci oraz dowiedzieliśmy się wielu ciekawych rzeczy od Pani ambasador na temat jej pracy.

Na koniec zwiedzaliśmy Muzeum Historii Naturalnej

Erasmus+ Rumunia dzień 5

Dziś uczestniczyliśmy w kursie dotyczącym prawidłowego odżywiania, dowiedzieliśmy się jakie produkty wpływają pozytywnie na nasze zdrowie, jakich produktów unikać, jak również co jeszcze wpływa na nasze samopoczucie. Kurs był podsumowaniem projektu, zwiedziliśmy szkołę, otrzymaliśmy na koniec certyfikaty uczestnictwa, a po południu udaliśmy się do Muzeum Wsi, największego skansenu jaki można spotkać na terenie Rumunii. Placówka obecnie szczyci się kolekcją w pełni zrekonstruowanych zagród wiejskich, drewnianych chat, kościołów, cerkwi i innych budowli gospodarczych jakie spotkać można było niegdyś na rumuńskiej wsi.

Erasmus- opinie uczniów i opis projektu.

W dniach 2-8.06.2019 grupa uczniów z klas ósmych pojechała do Niemiec w ramach projektu Erasmus+ Ready2Aid.

Pierwsza wizyta w szkole wywarła na nas ogromne wrażenie, uczestniczyliśmy w zajęciach integracyjnych i tworzyliśmy prezentacje… Wszystkie grupy wykazały się pomysłowością i nawiązały wiele nowych znajomości.

Zwiedziliśmy Wetzlar-malownicze miasteczko, w którym odbywaL: się projekt. Odwiedziliśmy również Viseum, czyli muzeum optyki.

W kolejnym dniu wybraliśmy się do Frankfurtu, gdzie zwiedziliśmy Schenkenberg Museum, Alte Oper (Stara Opera) i Altstadt (Stare Miasto).

Mieliśmy również okazję uczestniczyć w kursie pierwszej pomocy organizowanym w szkole w Wetzlar. Uczyliśmy się opatrywać rany, udzielać pomocy poszkodowanym w wypadku drogowym oraz przeprowadzać resuscytację. Byliśmy bardzo zaangażowani, a praca w grupach przyniosła porządane efekty! Tworzyliśmy także filmy o tematyce pierwszej pomocy, wybraliśmy się do siedziby straży pożarnej w Wetzlar, gdzie strażacy przygotowali wiele ciekawych zadań, jak na przykład obsługa gaśnicy, gaszenie ognia, użycie nożyc hydraulicznych… Na zakończenie został zorganizowany grill, a uczniowie otrzymali certyfikaty uczestnictwa w projekcie

To był bardzo udany wyjazd, czas minął szybko, a wrażenia niezapomniane!