Wyniki konkursów

Szkolny Konkurs Plastyczny – „Jesienne akwarium”

 Lato odeszło. Za oknem coraz chłodniej. Do drzwi zapukała Jesień – bogata kolorami, zapachami i … melancholią.

Zdania na temat jesieni są mocno podzielone. Jedni uważają, że to czas szarugi i nieciekawych deszczowych chlupotów. Drudzy natomiast organizują całkiem poważne zawody w zbieraniu lśniących kasztanów i cieszą się liściastą paletą barw.

My natomiast uważamy, że każda pora roku jest dobra, jeśli się o niej dobrze pomyśli!

Dlatego ustaliłyśmy, że przed uczniami wspaniały czas, by jak najlepiej wykorzystać jesienne trofea – liście przyniesione z parków, lasów i zaprosiłyśmy uczniów klas młodszych i grupy świetlicowe do udziału w Szkolnym Konkursie Plastycznym „Jesienne akwarium”.

 Uczestnicy konkursu wykonali przepiękne i bardzo oryginalne prace, które stały się niewątpliwą ozdobą szkolnych korytarzy.

Zaś nauczycielskie jury pod kierunkiem Pani Dyrektor postanowiło wyróżnić następujące plastyczne zespoły:

  1. Pierwsze miejsce – klasa 2b
  2. Drugie miejsce – klasa 2a
  3. Trzecie miejsce – pierwsza grupa świetlicowa

 Wszystkim zwycięzcom i uczestnikom konkursu serdecznie gratulujemy!

                             / Organizatorki konkursu – /W.Kowalska, I.Klimczyk /


26 października 2023 odbył się szkolny etap Diecezjalnego Konkursu Wiedzy Biblijnej dla klas IV-V szkół podstawowych. Udział wzięło 10 uczniów z klasy 4a, 4b, 4c oraz 5b. Najlepsze wyniki uzyskali Jakub Bąk z kl.4b ( I miejsce), Hanna Marek z kl. 4a ( II miejsce) i Jakub Misinski z kl.4a III miejsce. Gratulujemy dobrej znajomości Ewangelii według św. Marka i życzymy sukcesów w kolejnym etapie, ktiry sie odbędzie listopada 2023 r.w Centrum Edukacyjnym im. Św. Jana Pawła II w Gliwicach.


SZKOLNY KONKURS MATEMATYCZNY


Wojewódzki Konkurs Plastyczny

W Zespole Szkolno –Przedszkolnym nr  10 w Gliwicach  odbył się Wojewódzki Konkurs Plastyczny „Od wieńca adwentowego do koszyczka wielkanocnego”. Rozstrzygnięcie konkursu miało miejsce  w ramach obchodów Dni Regionalnych 29.03.2023r. Uczennice klasy I a : Hanna Hulak i Hanna Nawrot  wykonały prace plastyczne związane z obrzędami  wielkanocnymi i zajęły na podium równorzędne trzecie miejsce.  Laureatkom gratulujemy i życzymy kolejnych sukcesów!                                                                                                                                                                     Do konkursu uczennice przygotowała Maria Podsiad

dav

“Konkurs Mat – JAJO rozstrzygnięty
Oto lista zwycięzców:
Klasy 1-3:
1 miejsce: Bartosz Golec 1b
2 miejsce: Dominik Sobolewski 1a
3 miejsce: Mikołaj Dziuba 2a
Wyróżnienia:
Hanna Hulak 1a
Hanna Strzyteska 3a
Aniela Szumska 3c
Klasy 4-8:
1 miejsce: Magdalena Kot 4a
2 miejsce: Anastasiia Obukhov 7a
3 miejsce: Kamil Znosko 8c
Wyróżnienia:
Martyna Dziuba 5a
Małgorzata Niewiadomska 5b
Natanael Baśnianin 8a
Kinga Gorczyca 8d
Wszystkim uczniom – zarówno zwycięzcom jak i uczestnikom serdecznie gratulujemy kreatywności! Jajka były przepiękne, bardzo pomysłowe i wymagały mnóstwa pracy.”

29 marca 2023 r. w Szkole Podstawowej nr 14 w Gliwicach odbył się XXIII Międzyszkolny  Konkurs Wiedzy im. Edmunda Całki „Gliwice – moje miasto”.  Konkurs skierowany był do uczniów klas trzecich.  W rywalizacji brały udział dwuosobowe drużyny z gliwickich szkół.

Nasza reprezentacja stanęła na najwyższych miejscach podium:

I  miejsce –  Hanna Marek i Przemysław Domański (klasa 3a)

I I miejsce  – Magdalena Mulczyk i Radosław Majda (klasa 3c)

Do konkursu uczniów przygotowała Maria Podsiad

dav

Dnia 27.02.2023  został rozstrzygnięty  konkurs szkolny  na prezentację  multimedialną dotyczącą  Mikołaja Kopernika

zwyciężyła praca Magdaleny Kwiatkowskiej

Życie i twórczość Mikołaja Kopernika


Szkolny konkurs plastyczny rozstrzygnięty…

 Listopad – liść opadł!

Nastał czas zimna i deszczu. Wszystko wokół już „usypia”. Rozleniwione drzewa po jesiennych przymrozkach powolnie szykują się do zimowej drzemki. Białe kołderki są już przyszykowane!

Minęła nam przed oczami ta Jesień!

Dlatego postanowiłyśmy zatrzymać na dłużej trochę tych pięknych, jesiennych emocji i zaproponowałyśmy młodszym klasom udział w Szkolnym Konkursie Plastycznym „Jesień ziemniakiem malowana”.

Stemplowanie ziemniakiem, a konkretnie stemplem z ziemniaka to wspaniała zabawa plastyczna. W związku z tym w konkursie wzięły udział wszystkie klasy I – III, a każda z nich przygotowała po dwie prace wykonane w grupach.

Zanim prace zostały ocenione można je było oglądać na szkolnym korytarzu, gdzie powstała prawdziwa galeria pełna jesiennych krajobrazów i barw, która zachwycała i uczniów, i rodziców.

Jury, po długich naradach, postanowiło przyznać nagrody następującym klasom:

  1. Klasa 1a
  2. Klasa 2c
  3. Klasa 3c    

Wszystkim uczestnikom serdecznie gratulujemy i dziękujemy za wspaniałą plastyczną przygodę.

/Organizatorki konkursu: I.Klimczyk, W.Kowalska /


  KOPERNIKIADA 2022 za nami 🙂

We wtorek 14 czerwca 2022r. uczniowie klasy 6a wzięli udział w kolejnej edycji „Kopernikiady”, w ramach „Święta Patrona”. Uczniowie nie musieli rywalizować z inną klasą o statuetkę Kopernikusa SP 12 (tylko jedna klasa 6 w szkole), ale musieli wykazać się niemałą wiedzą, aby ją godnie przejąć od obecnej klasy 7b. Przez cały rok kalendarzowy uczniowie z kl. 6a będą opiekować się statuetką, aby przekazać ją klasie, która zwycięży w „Kopernikiadzie 2023”. Natomiast tytuł Kopernikusa SP 12  uczniom obecnej klasy 6a  przysługuje dożywotnio!

Uczniowie rywalizowali w  wielu nieziemskich konkurencjach, np. „Życiorys Mikołaja Kopernika”, „Kosmiczna krzyżówka”, „Magiczny diagram”, „Ukryte wyrazy”, „Prawda czy fałsz”, „Pytanie – odpowiedź”.

Rywalizacja była „kosmiczna”! Uczniowie nieziemsko wykonali swoje zadania. Najlepszy w  orbitowaniu po życiorysie Mikołaja Kopernika i po Układzie Słonecznym okazał się Szymon Erle. Serdecznie gratulujemy!!!

Nad uczestnikami „Kopernikiady 2022” „orbitowały” panie: Joanna Marszaluk i Weronika Mika, a turniejowym zmaganiom przyświecały i oceniały konkursowe zadania „gwiazdy” z klasy 7d.

Kopernikiadę uwieńczył słodki poczęstunek w postaci „toruńskich pierników”.


„WSZYSTKIE DZIECI NASZE SĄ” taki był temat tegorocznego Szkolnego Konkursu Recytatorskiego dla uczniów klas I –III.

Reprezentanci wyłonieni drogą eliminacji klasowych zaprezentowali swoje umiejętności recytatorskie.

Celem konkursu było: rozwijanie zdolności recytatorskich, zainteresowanie uczniów poezją,  dostrzeganie humoru w utworach poetyckich,  zachęcanie dzieci do przezwyciężania własnej nieśmiałości poprzez występy przed publicznością, uczenie rywalizacji w przyjaznej atmosferze. Największą  popularnością cieszyły się wiersze znanych poetów, takich jak  Julian Tuwim, Danuta Wawiłow czy Danuta Gellnerowa. Komisja oceniając występy brała pod uwagę: dobór tekstu,  prawidłową artykulację, dykcję i emisję głosu,  odpowiednią interpretację tekstu oraz ogólny wyraz artystyczny.

Była to znakomita okazja do zaprezentowania się  przed publicznością oraz wspaniała zabawa posiadająca wiele aspektów zarówno dydaktycznych, wychowawczych oraz społecznych.

Członkowie komisji  mieli bardzo trudne zadanie do wykonania, bowiem poziom wszystkich wykonawców był bardzo wysoki.

Zwycięzcami konkursu zostali:

Klasa I

I miejsce – Lena Sandak  klasa I c

II miejsce –Antonina Pyrko klasa I a

III miejsce – Pola Harazim klasa I b

Klasa II

I miejsce – Przemysław Domański klasa II a,  Antoni Staniewski klasa II b

II miejsce – Marlena Kurzac, klasa II c

Klasa III

I miejsce –  Julia Kaszycka klasa III a, Maja Mazur klasa III b

Dziękujemy uczestnikom konkursu za zaangażowanie.

Gratulujemy zwycięzcom i życzymy dalszych sukcesów.

Organizatorkami konkursu były p. Katarzyna Arendarczyk i p. Bożena OlszańskaO zła ortografio, wiedzo tajemna, której pułapki czyhają na każdym kroku! To z twojego powodu język polski znalazł się w czołówce najtrudniejszych języków świata. Na szczęście po raz kolejny oswoili cię uczniowie naszej szkoły.

Oto zwyciężczynie i zwycięzca konkursu „Mistrz Ortografii 2022”:

klasy IV-VI

I miejsce Maja Podsiadło 4b

II miejsce Maja Sarota 6a

III miejsce Hanna Błaszczyk 5a

klasy VII -VIII

I miejsce Małgorzata Olszańska 8d

II miejsce Mikołaj Budny 8c

III miejsce Zuzanna Wiśniewska 8b

GRATULUJEMY!!!


Ogłaszamy wyniki konkursu “Deser czekoladowy 2022”:
Miejsce 1 Kinga Wasiel kl. 2b
Miejsce 2 Gosia Marek kl. 8a
Miejsce 3 Hania Mystek kl. 4a
GRATULUJEMY!?


??????????????????????????????????
Podwójny ogromny sukces naszych uczniów ?
Uczniowie klasy 8a oraz 8d wzięli udział w IV edycji międzynarodowego konkursu językowego LinguaArt.eu wysyłając swoje prace w języku niemieckim ??

Uczniowie z kilkunastu krajów podjęli się trudnej sztuki przełożenia treści baśni, bajki lub legendy na język gry dydaktycznej w jednym z trzech języków (angielskim, niemieckim lub rosyjskim). Oczywiście wszelkie instrukcje również musiały być napisane w języku obcym. Spośród wielu znakomitych prac konkursowych (gier komputerowych i planszowych) jury wyłoniło 13 najlepszych.

Otrzymaliśmy wyniki ?
Obie drużyny w składzie:
Szymon Bagiński i Aleksander Bańkowski z klasy 8d
Paweł Mędrala i Mateusz Sroczyński z klasy 8a
zostali laureatami wraz z innymi uczniami m.in. z Litwy, Grecji, Azerbejdżanu, Gruzji czy Kazachstanu. To ogromne wyróżnienie❗❗❗
Gratulujemy serdecznie, jesteśmy z Was dumni ???
Życzymy kolejnych sukcesów ?

 


Rozstrzygnięcie konkursu plastycznego „Wiosna – pora radosna”

dla uczniów klas I –III

Wiosna rozgościła się już na dobre. Kusi kolorami kwiatów, zapachami i śpiewem ptaków. Uczniowie klas I – III postanowili podziękować tej pięknej czarodziejce, która obudziła świat po zimie i chętnie wzięli udział w konkursie plastycznym „Wiosna – pora radosna”. Celem konkursu było wykonanie pracy plastycznej ukazującej piękno wiosennego krajobrazu. Komisja konkursowa zwróciła uwagę na wyjątkowo wysoki poziom artystyczny. Oceniając prace wzięła pod uwagę ich zgodność z tematem, estetykę wykonania oraz wykorzystaną technikę plastyczną. Kolorowe, bajkowe prace wzbogaciły naszą szkolną galerię.

Poniżej przedstawiamy wyniki konkursu:

I miejsce

Adam Sobczak Ib

Martyna Trefoń IIb

II miejsce

Liliia Litvin Ib

Kaja Kustra Ib

Szymon Kopeć IIb

III miejsce

Ruby Salamon

Wyróżnienie

Nikola Paluch Ib

Zuzanna Niedzielska Ib

Laureaci konkursu otrzymali  dyplomy oraz nagrody.

Wszystkim uczniom biorącym udział w konkursie gratulujemy i dziękujemy za zaangażowanie i twórczą pracę.

Konkurs zorganizowały p. Bożena Olszańska i p. Małgorzata Welaj


Konkurs Mat-JAJO rozstrzygnięty?
Wszystkim uczestnikom dziękujemy za zabawę, a zwycięzcom bardzo GRATULUJEMY!


Gliwice – moje miasto

 Dnia  03.02.2022 r. w  naszej placówce  odbył się Szkolny Konkurs Wiedzy  „Gliwice – moje miasto” skierowany do uczniów klas trzecich.  Uczestnicy wykazywali się  wiedzą dotyczącą rodzinnego  miasta:  położenie  miasta na mapie Polski,  miasta sąsiadujące z Gliwicami, zbiorniki wodne,  pomniki sławnych ludzi  na trenie miasta , dzielnice i ulice, miejsca kultury i wypoczynku, symbole miasta oraz legendy związane z regionem .

Oto laureaci konkursu, którym gratulujemy:

I miejsce –  Maja Jendrysik i Maja Mazur

II miejsce –  Martyna Hosch i Sara Machała

III miejsce – Franciszek Josiek i Tsimur Nakhilau

Wyróżnienia: Nina Kustra, Maria Skoczeń, Lena Rzepka, Jakub Bawolski, Bartłomiej Wiącek.

Uczniów do konkursu przygotowała Maria Podsiad.

 


??????????

Bardzo miło jest nam przedstawić klasy, które zwyciężyły w konkursie na najpiękniejszą klasową choinkę.
Komisja oceniała estetykę, pracochłonność i pomysł. Trzeba przyznać, że z roku na rok uczestnicy coraz bardziej nas zaskakują doskonałymi pomysłami.
Klasa 3a wygrała w kategorii klas 1-3 ? 
Klasa 6a wyprzedziła wszystkie klasy od 4 do 8 i stanęła również na pierwszym stopniu podium ?
Gratulujemy zwycięzcom i tym miłym akcentem życzymy wszystkim Wesołych Świąt ?
Pozdrawiamy
Samorząd Szkolny

Uroczyste wręczenie nagród dla uczestników konkursu plastycznego

 Czy da się namalować mazurka? Jak wygląda scherzo? Czy etiuda może mieć kształt? Jaki kolor ma polonez As – Dur, a jaki Preludium Deszczowe? Jak wygląda muzyka? I czy można przedstawić ja za pomocą obrazu?

Na te pytania starali się odpowiedzieć uczestnicy Szkolnego Konkursu Plastycznego pt. „Namaluj muzykę Chopina”.

Na ręce organizatorów konkursu wpłynęło 21 prac uczniów klas IV – VIII, którzy zmierzyli się z tym niełatwym przecież plastycznym tematem.

We czwartek 16 grudnia odbyła się uroczysta gala wręczenia nagród, na którą zaproszono pana Witolda Kapuścińskiego przedstawiciela Zarządu Rady Dzielnicowej – głównego sponsora nagród oraz dyrektor szkoły mgr Krystynę Kondrusiewicz.  Zanim jednak wyniki konkursu zostały ogłoszone, klasa 5a wraz z wychowawczynią – panią Agnieszką Turek zaprosiła wszystkich gości na muzyczno – poetycką wędrówkę po najpiękniejszych utworach naszego najwybitniejszego polskiego kompozytora – Fryderyka Chopina.

Wreszcie nadszedł czas na nagrody. Jury konkursu postanowiło wyróżnić następujących uczestników:

1 miejsce – Maja Sarota /6a /, Mateusz Kozub / 7c /;

2 miejsce – Aurelia Matulicz / 4a /, Zofia Rachwał / 4c /,       Kamil Jaszczyszyn / 4b /;

3 miejsce – Paulina Żurek / 4a /, Hanna Niewiadomska / 7a /,

Sylwia Frąsiak / 7b /.

 Pozostałym młodym artystom wręczono słodkie nagrody pocieszenia. Gratulujemy!!

Muzyka Chopina była, jest i będzie! Jego emocje są bliskie każdemu słuchaczowi. Budzą one w nim wszelkie niedostępne na co dzień, zamknięte w sercu myśli i uczucia, które prowokują do refleksji i do plastycznych wyzwań.


Rozstrzygnięty został Międzyszkolny Konkurs Plastyczny „Bawimy się pluszakami ” adresowany do uczniów klas I – III.

Na konkurs napłynęło wiele ciekawych, pomysłowych i twórczych prac. Jury po długich naradach nagrodziło następujące prace:

I miejsce – Filip Jaremko – Szkoła Podstawowa nr 38
II miejsce –Stanisław Kowalczyk – Szkoła Podstawowa nr 28                                                                 III miejsce – Hanna Szumińska – Szkoła Podstawowa nr 13

Wyróżnienia:
Pola Konopka – SP nr 13, Jan Pyśniak – ZSP nr 2, Lena Sandak – ZSP nr 2

Serdecznie gratulujemy zwycięzcom!
Dziękujemy za udział wszystkim uczestnikom konkursu.

wyróżnione prace


Wojewódzki  Konkurs Plastyczny „Czar polskich miast i wsi”

W grudniu 2021 r. w Zespole Szkolno – Przedszkolnym  nr 10 w Gliwicach
odbyło się podsumowanie Wojewódzkiego  Konkursu Plastycznego “Czar polskich miast i wsi”.
Uczennice naszej szkoły (klasa 3b) odniosły w  konkursie sukcesy :

Kaja Kacperska III miejsce                                                                                                                            Julia Krakowska – wyróżnienie                                                                                                                     Maja Mazur –  wyróżnienie

                                                                                                                                                                                                            Dziewczynkom gratulujemy i życzymy kolejnych osiągnięć!                                                                                                   Opiekunem uczennic jest Maria Podsiad.


25 listopada odbyły się Drużynowe Zawody Pływackie organizowane przez Szkolny Związek Sportowy. Nasza ,,pływacka drużyna”  w składzie: A.Jarek, M.Jendrysik, M.Kopeć, N.Wasilewska, H.Błaszczyk, M.Żurek, O. Zamytska, B.Breszyk, B.Wiącek, J.Padak, M.Szcześniak, T.Kasprzak, Sz.Przepaśniak, F.Mikiciuk i S.Turek zajęła III miejsce w Gliwicach.

Naszym pływakom serdecznie gratulujemy!!!

Międzyszkolny Konkurs Plastyczny „Dary jesieni”

W listopadzie 2021 r. w Szkole Podstawowej  nr 8 w Gliwicach odbyło się podsumowanie Międzyszkolnego Konkursu Plastycznego “Dary Jesieni” w dwóch kategoriach: prace przestrzenne i prace płaskie.
Uczennica naszej szkoły  Julia Krakowska (klasa 3b) zajęła I  miejsca w kategorii prac przestrzennych.

Dziewczynce gratulujemy

i życzymy kolejnych sukcesów!

    Opiekunem uczennicy jest Maria Podsiad.


 ” 18 listopada 2021 roku odbył się Etap Szkolny XXVII Wojewódzkiego Konkursu Wiedzy Biblijnej, w którym wzięło udział 6 uczniów z klas 6-8. Do kolejnego etapu przeszło troje uczniów: Krzysztof Sachanek 8a, Nadia Gracyas 6a, Malgorzata Marek 8a. Życzymy powodzenia w następnych zmaganiach ?”

Szkolny konkurs recytatorski

Odpowiednie dać rzeczy słowo”

C.K. Norwid – poeta epoki romantyzmu, za życia niedoceniony…

Twórczość tego wszechstronnego artysty, dramatopisarza, malarza i filozofa odkryli dopiero potomni wiele lat po jego śmierci.

W uznaniu zasług poety dla polskiej kultury oraz z okazji przypadającej 24 września br. 200. rocznicy jego urodzin Sejm RP ogłosił rok 2021 Rokiem Cypriana Kamila Norwida.

My także uczciliśmy czwartego wieszcza. Uczniowie klas 7 i 8 wzięli udział w szkolnym konkursie recytatorskim „Odpowiednie dać rzeczy słowo!”.

Dzięki aż dwudziestu recytatorom poznaliśmy wiersze: „Daj mi wstążkę błękitną”, „W Weronie”, Moja piosnka (II)” oraz „Popiół i diament”.

Wspaniała dekoracją pięknych recytacji były plakaty dotyczące życia i twórczości poety, które zostały wykonane przez uczniów klasy 7c, 7d i 8a.

Laureatami konkursu zostali:

Kalina Morawiec z 7c – I miejsce,

Hanna Grzesiak z 8d – II miejsce,

Paweł Kossowski z kl. 7c – III miejsce.

Wszystkim uczniom, którzy uświetnili imprezę swoimi pracami plastycznymi serdecznie dziękujemy, a recytatorom gratulujemy!


Wyniki Ogólnopolskiej Olimpiady  OLIMPUS  z j. angielskiego – edycja wiosenna 2021
W olimpiadzie wzięło udział 21 uczniów z naszej szkoły w tym 8 z nich uzyskało dyplom laureata
Alicja Jankiewicz, Agata Czapik, Oliwia Jania z kl. VIII
Natalia Korpak, Dominika Strutyńska z kl. VII
Mateusz Kozub z kl. VI
Maja Sarota z kl. V
Aleksander Kaczmarczyk z kl. IV
Gratulacje dla nich:)

23 czerwca 2021 r,. został rozstrzygnięty konkurs plastyczny, zorganizowany przez Panią A. Krzemińską i Panią W. Dudek pt.  “Zabawy lalkami”. Celem konkursu było wykonanie przez dzieci kl.1-3 dowolnej lalki, dowolną techniką, dowolnej wielkości. Pomysłów nie brakowało, więc Jury miało bardzo trudne zadanie, aby wybrać te najładniejsze, najbardziej pomysłowe. W Jury oprócz organizatorek była  Pani  Klimczyk I.
Nagrody i dyplomy zostały przyznane następująco:
I miejsce –  Julia Krakowska, Alicja Jarek, Maja Podsiadło
II miejsce – Aleksandra Król, Aniela Szumska, Zosia Rachwał
II miejsce –  Magdalena Dragon, Nikola Białoń, Maja Mazur
Wyróżnienie : Nina Kustra
Dziękujemy wszystkim uczestniczkom udziału w konkursie i gratulujemy osiągniętych wyników i pięknych prac.

Ogłoszenie wyników konkursu recytatorskiego  „Rodzina w poezji dziecięcej”

 Dnia 15 czerwca w naszej szkole odbył się konkurs recytatorski „Rodzina w poezji dziecięcej”. Celem konkursu było kształtowanie umiejętności prezentacji tekstu poetyckiego, podnoszenie kultury żywego słowa i rozbudzanie wrażliwości na piękno mowy ojczystej. Konkurs skierowany był dla uczniów klas I – III.

Komisja konkursowa dokonała wnikliwej analizy występów dzieci i przyznała następujące miejsca:

Klasa I

– Hanna Marek – I miejsce

– Milena Stępniak – I miejsce

– Iga Kopij – II miejsce

Klasa II

– Maja Mazur – I miejsce

– Maria Skoczeń – II miejsce

Klasa III

–  Milena Kopeć  – I miejsce

–  Maja Podsiadło – II miejsce

–  Aurelia Matulicz – III miejsce

Serdecznie gratulujemy zwycięzcom i życzymy dalszych sukcesów.

Organizatorkami konkursu były p. Katarzyna Arendarczyk i p. Bożena Olszańska


Wyniki ogólnopolskiego konkursu leksykalnego z j. angielskiego Memory Master:
Laureaci II stopnia–> Wiktoria Wiśniewska, Krzysztof Sachanek
Laureaci III stopnia–> Natalia Knetki, Oliwia Wężyk, Marta Donigiewicz, Olivia Jania
Wyróżnienia–> Piotr Mędrala, Mateusz Kozub, Mikołaj Budny, Małgorzata Marek.
Serdecznie gratulujemy!!!

 


Międzyszkolny konkurs pt.”Kopernik- moja dzielnica, tu jest mój dom”.
I miejsce: Paweł Mędrala 6a i Oliwia Kopeć z 6c
II miejsce: Nina Mazurewicz z 6b
III miejsce: Małgorzata Konopacka i Aleksandra Lasak z 6b.

Gratulujemy!!!

.

 


Wyniki konkursu: „Kangur” matematyczny 2019 oto lista osób które uzyskało wyróżnienie:

WIĄCEK JAKUB 2b

FOLTYN JULIAN 3b

WISTHAL JERZY 3b

BANISZ WERONIKA 4c

TOCHOWICZ STANISŁAW 4b

WNUK OLIWIA 4d

CYDZIK MARTYNA 5a

JORDAN MARCIN 5c

ROCZNIAK ZOFIA 6c

KONOPACKA AGNIESZKA 7b

ANDRZEJEWSKI SŁAWOMIR 7a

SAROTA JULIA 8a

FONTAŃSKI KACPER 8a

oraz uczeń który uzyskał wynik bardzo dobry:

SACHANEK ADAM 6a

 


Miejski Konkurs Fotograficzny

W maju, w SP 41 odbył się Miejski Konkurs Fotograficzny pod nazwą: „Zabytki Techniki w mojej okolicy”. Adresowany był do uczniów klas 4-8. Na konkurs zostało zgłoszonych kilkadziesiąt prac z różnych gliwickich szkół podstawowych. Jury wybrało zwycięskie prace oraz wyróżniło kilka z nich. Między innymi uczniów  naszej szkoły:

Z klas VI – VII:

2 miejsce.  Karolina Bursakowska-Irzykowska kl 6 c
wyróżnienie:

Piotr Panek  kl 6 c

 

 


 Wojewódzki Konkurs Plastyczny

29 listopada w  Szkole Podstawowej nr 20 w Gliwicach odbyło się  podsumowanie Wojewódzkiego Konkursu Plastycznego „Czar polskich miast i wsi”. Uczennica naszej szkoły Agata Jendrysik (klasa III c) zajęła w konkursie III miejsce. Opiekunem uczennicy jest Maria Podsiad. Gratulacje!


VI Miejski Konkurs Plastyczny

23 listopada w Zespole Szkół Ogólnokształcących w Gliwicach odbył się VI Miejski Konkurs Plastyczny STOP PRZEMOCY  “Jestem bezpieczny – CYBERPRZEMOCY mówię NIE!”

W konkursie wzięły udział dwa zespoły z klasy VII b – Małgorzata Mazur i Kaja Kowalczyk oraz Oliwia Gracyas i Magdalena Jakieła.  Obydwa zespoły uzyskały wyróżnienia. Gratulujemy!!!


Sukces 6A w ogólnopolskim konkursie z języka niemieckiego!!!

Siedmioro uczniów z klasy 6A zdobyło wyróżnienie w ogólnopolskim konkursie organizowanym przez Goethe-Institut w Warszawie we współpracy z wydawnictwem Lektor Klett. Jury ogłosiło wyniki 8.11.2017 r. Gratulujemy Kasi, Oliwii, Oli, Dominice, Karolinie, Wiktorii i Sławkowi!!! Wszystkim uczniom życzymy kolejnych sukcesów!

 

 


KOPERNIKIADA 2017 za nami 🙂

                    W dn. 26 maja br. uczniowie klas piątych wzięli udział w kolejnej edycji Szkolnego Konkursu „KOPERNIKIADA, walcząc o tytuł KOPERNIKUSA SP 12.                                                                      Cztery dwuosobowe drużyny reprezentujące każdą klasę zmierzyły się w wielu nieziemskich konkurencjach, np. „Życiorys Mikołaja Kopernika”, „Mapa Układu Słonecznego”, „Kosmiczna krzyżówka”, „Kosmiczne celowanie”, „Magiczny diagram”, „Poezja z kosmosu płynąca”, „Nieziemskie dyktando”, „Gwiezdna frazeologia”, „Ukryte wyrazy”.

Rywalizacja była kosmiczna!  Wszystkie drużyny nieziemsko wykonały swoje zadania. Nawet nie przypuszczaliśmy, że wśród piątoklasistów mamy tylu poetów. W konkurencji „Poezja z kosmosu płynąca” uczniowie „na poczekaniu” układali wiersze, które musiały zawierać wyrazy: Dwunastka, Mikołaj Kopernik, astronom, Ziemia, Słońce, planety.

A oto najciekawsze utwory:

Nasza szkoła to szczęśliwa Dwunastka,

a nie jakaś pechowa trzynastka.

Imienia Mikołaja Kopernika szkoła

Jest bardzo wesoła.

Na Ziemi żył, w Polsce

i patrzył przez teleskop w Słońce.

Dziś astronom wielki,

a gdy był mały – jak inne dzieci jadł cukierki.

Planety bardzo go interesowały,

Sławę mu wielką dały.

Wiktoria Dacyna i Agnieszka Konopacka z kl. 5b

 

Dziś Dwunastka tu świętuje.

Mikołaj Kopernik z nią odlatuje.

Słońce stoi, Ziemia krąży,

Żadna z planet za nią nie nadąży.

Nasz astronom przyklaskuje,

w astronomii dominuje.

                          Kuba Frąsiak i Mateusz Gilowski z kl. 5a

 

Mikołaj Kopernik wstrzymał Słońce, ruszył Ziemię,

z ziemi polskiej wydało go plemię.

Astronom wielki planety odkrywał!

Dwunastka na jego cześć się nazywa.

                       Kuba Janiszewski i Dawid Rajko z kl. 5b

 Statuetka „KOPERNIKUS SP 12″ (nagroda przechodnia) z rąk zwycięzców ubiegłorocznej KOPERNIKIADY – uczniów kl. VIc – trafiła do klasy Vb, która przez cały rok kalendarzowy będzie się nią opiekować, aby przekazać ją klasie, która zwycięży w KOPERNIKIADZIE 2018. Natomiast tytuł KOPERNIKUSA SP 12 uczniom obecnej klasy Vb przysługuje dożywotnio!!!

Serdecznie gratulujemy zwycięzcom!

Nad uczestnikami KOPERNIKIADY orbitowały panie: Joanna Marszaluk i Jolanta Przybylska, a turniejowym zmaganiom przyświecały i oceniały konkursowe zadania „gwiazdy” z klas VIa.  Koniec imprezy uwieńczył poczęstunek w postaci odlotowych „toruńskich pierników”.

galeria zdjęć


Konkurs Mitologiczny

       W dniu  18.05.2017r. w naszej szkole odbył się  I Międzyszkolny  Konkurs Mitologiczny, w którym uczniowie wykazywali się znajomością mitów oraz umiejętnością objaśniania znaczenia związków frazeologicznych zaczerpniętych z mitologii.  Uczestniczyło w nim            23 uczniów.

Finałowe zmagania przebiegały na zasadach teleturnieju „Jeden z dziesięciu”. Po zaciętej rywalizacji zwycięzcą konkursu został Artur Zamorowski z SP nr 29, drugie miejsce zajął Mateusz Gilowski z kl. 5b naszej szkoły, a trzecie uczennica z SP nr 9. Laureaci otrzymali dyplomy i nagrody książkowe, a pozostali uczestnicy konkursu dyplomy za udział.

Konkurs uświetniło przedstawienie pt. „W świecie bogów i herosów greckich” przygotowane przez uczniów kl. 5b, 6b i 6c.

Spektakl nie mógł się nie podobać, ponieważ tematyka mitologiczna została zaprezentowana w uwspółcześnionej formule z domieszką sporej dawki humoru.

Wszystkim uczestnikom konkursu oraz uczniom, którzy przygotowali przedstawienie, serdecznie gratulujemy!!!!!!!!!!!!!

galeria zdjęć z przedstawienia


Wojewódzki Konkurs Przedmiotowy z Języka Polskiego

“Wiedza to dobro, którego nikt nie jest w stanie nas pozbawić”. Miło nam poinformować, że uczeń naszej szkoły Wiktor Morawiec (6a) został laureatem Wojewódzkiego Konkursu Przedmiotowego z Języka Polskiego. Wiktorowi i p.Annie Niedzielskiej-Sochaj, nauczycielce języka polskiego, serdecznie gratulujemy.


  Beach Soccer

         W dniu 18.05 w ZSO nr 12 w Gliwicach odbyły się Mistrzostwa Gliwic w Beach Soccer Szkół Podstawowych. Nasza Szkoła reprezentowana przez 9 uczniów klas 5 i 6 zajęła 3 m w turnieju. Ogólnie w zawodach na piasku grało 12 drużyn Szkol Podstawowych Gliwic.

Indywidualne wyróżnienie otrzymał uczeń klasy 6 Szymon Suchecki jako najbardziej wartościowy gracz turnieju. Nasza szkoła reprezentowali Kamil Zając, Szymon Suchecki, Ksawery Drzewiecki, Mateusz Krawiec, Bartłomiej Woźniak, Jakub Janiszewski, Paweł Żak, Szymon Gapiński i Daniel Korolewicz.


Gry i Zabawy Ruchowe

Dnia  16.05.2017 w Rudzie Ślaskiej odbyły się półfinały wojewódzkie w grach i zabawach      ruchowych.    Dzieci  z rocznika 2007/08 jako drużyna reprezentująca naszą szkołę pod opieką p. Zofii Dąbrowskiej i p. Jacka Kostrzewy zajęły II miejsce.Na sukces pracowali prawie przez cały rok : Liwia Borowicz, Katarzyna Basińska, Zosia Roczniak, Magda Pańska, Nicola Pilszek,Adrian Kustra, Piotr Panek , Paweł Mędrala, Bartosz Kubas, Miłosz Jaśkiewicz – którzy w swym roczniku zajęli I miejsce i zasługują na szczególne wyróżnienie 🙂


Regionalny Konkurs Recytatorski Poezji i Prozy

Wczoraj (16.05.2017) w Międzynarodowej Szkole Podstawowej w Zabrzu odbył się Regionalny Konkurs Recytatorski Poezji i Prozy w języku angielskim “Szekspiriada na bis” pod patronatem Prezydenta Miasta Zabrze. Nasza uczennica Maja Klewar z klasy Va godnie reprezentowała naszą szkołę z utworem “The Pig” (autor: Roald Dahl). Pani Kamila Kowalczyk, która przygotowywała Maję do konkursu jest z niej dumna! Congratulations Maja 🙂

Konkurs Plastyczny “Wielkanocna Pisanka”

           W Powiatowym Konkursie Plastycznym “Wielkanocna Pisanka”, który odbył się w kwietniu w Szkole Podstawowej nr 20 w Gliwicach , uczniowie z klasy II c zajęli wysokie miejsca.
I miejsce – Agata Jendrysik
II miejsce – Alicja Starzewska
Opiekun – M. Podsiad
Nagrodzonym serdecznie gratulujemy!

Szkolny Konkurs Bezpieczeństwo  w Ruchu Drogowym

 
  Dnia 04.05.2017 odbył się   Szkolny  Konkurs BRD.
  Wygrał Łukasz Rudnicki z klasy 6a.
 Gratulujemy.

 Międzyszkolny Konkurs Cyferka
W dniu 28 kwietnia uczniowie klas I-III : Michał Roczniak kl.1a, Stanisław Tochowicz kl. 2b oraz Hanna Knopek kl. 3c brali udział  w Międzyszkolnym Konkursie Cyferka w I Społecznej Szkole Podstawowej. Stasiu zajął 3 miejsce jako przedstawiciel klas drugich, Michał i Hania byli poza podium, ale godnie reprezentowali naszą szkołę na swoich poziomach.
Gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów.
Opiekun mgr Wiesława Dudek, Wychowawcy oraz Grono Pedagogiczne.

COPERNICUS 2017

Dnia 27 kwietnia w naszej szkole odbył się VIII Międzyszkolny Konkurs Wiedzy o Astronomii „COPERNICUS” dla trzecich klas szkoły podstawowej.

W zmaganiach wzięło udział 11 drużyn z 6 placówek oświatowych naszego miasta i MDK-u.                      Uczniowie musieli wykazać się wiedzą z zakresu znajomości planet Układu Słonecznego, najważniejszych faktów z życia Mikołaja Kopernika, zjawisk astronomicznych oraz podstaw historii podboju kosmosu.

Po zaciętej rywalizacji na podium stanęły następujące dwuosobowe „załogi”:

I miejsce drużyna APOLLO ze Szkoły Podstawowej nr 9

II miejsce drużyna ATLAS ze Szkoły Podstawowej nr 9

III miejsce drużyna GALILEO ze Szkoły Podstawowej nr 7

Jury przyznało także DWA wyróżnienia – pierwsze dla załogi ENTERPRISE z naszej szkoły, drugie dla drużyny DELTY ze Szkoły Podstawowej nr 28.

Zdobywcom zwycięskich laurów GRATULUJEMY!!!

Zwycięzcy zostali nagrodzeni okolicznościowymi pucharami oraz nagrodami rzeczowymi,           a każdy z zawodników otrzymał medal potwierdzający uczestnictwo w konkursie.

Nagrody ufundowała nasza szkoła, natomiast o słodki poczęstunek zadbała Rada Rodziców oraz sponsorzy, czyli Piekarnia Erfurt s.c. z Leboszowic oraz studio urody IMAGE z Gliwic – serdecznie dziękujemy!!!

Za organizację konkursu odpowiedzialne były p. Ewa Figiel, p.Weronika Mika oraz p. Maria Podsiad.

 

 


Konkurs ekologiczny “Ziemia w twoich rękach”

Dnia 26 kwietnia, w ramach obchodów “Tygodnia Ziemi”, odbył się konkurs ekologiczny dla uczniów klas III i IV pod hasłem “Ziemia w twoich rękach”. Uczniowie zmagali się z zadaniami  przyrodniczymi i ekologicznymi, zarówno teoretycznymi, jak i praktycznymi. Wszystkie drużyny wykazały się ogromną wiedzą i umiejętnościami, dobrze się przy tym bawiąc. Konkurs uświetniło przedstawienie w wykonaniu młodych ekologów z klasy IIIa (już po raz kolejny). Nad prawidłowym przebiegiem konkurencji czuwało jury złożone z uczestniczek kółka przyrodniczo – ekologicznego (dziewczynek z klasy Va i Vb). Ostateczne wyniki konkursu, bardzo wyrównane, pokazały, że “dzieci o Ziemię dbają i jej bolączki świetnie znają”.


Konkurs Plastyczny “Moja ulubiona postać bajkowa”

Dnia 07.04. 2017 r . w Szkole Podstawowej nr 20 w Gliwicach rozstrzygnięty został Wojewódzki Konkurs Plastyczny “Moja ulubiona postać bajkowa”. Jakub Korzeniewski z klasy II c za pracę “Krecik” zdobył II miejsce. Gratulacje!


WYNIKI KONKURSU “LONDON in 15 SECONDS”

                Miło nam poinformować, iż w międzyszkolnym konkursie języka angielskiego dla szkół z Gliwic i powiatu “LONDON in 15 SECONDS” nasza uczennica Monika Kozioł z klasy 6c zdobyła II miejsce.
I miejsce zajął Mateusz Męcik ze Szkoły Podstawowej nr 39
III miejsce zajęła Dominika Król ze Szkoły Podstawowej nr 39
Wyróżnienia otrzymują: Zofia Ptak (SP nr 39) i Jakub Wieczorek (SP nr 14).
Pani Kamila Kowalczyk jeszcze raz dziękuje wszystkim nauczycielom za zachęcenie uczniów do wzięcia udziału w konkursie oraz za ich przygotowanie.

      GRATULUJEMY wszystkim laureatom oraz zapraszamy za rok na kolejną edycję konkursu. Nagrody oraz dyplomy zostaną dostarczone do szkół do końca kwietnia. A tymczasem… KEEP CALM AND LEARN ENGLISH! 🙂


Konkurs recytatorski!

31 marca 2017r w naszej szkole odbyła się kolejna edycja Szkolnego Konkursu Recytatorskiego dla uczniów klas I-III.W tym  roku Konkurs odbył się pod hasłem „Piękna nasza Polska cała”!         Konkurs miał na celu rozbudzenie zainteresowania poezją dziecięcą, rozwijanie zdolności recytatorskich, rozpowszechnianie kultury żywego słowa wśród dzieci oraz prezentację umiejętności.Organizatorkami szkolnego konkursu były panie Katarzyna Arendarczyk i Bożena Olszańska.Do rywalizacji na najciekawszą interpretację wiersza stanęli uczniowie wybrani drogą eliminacji klasowych.                                                                                                                             Dnia 20.04                                                                                                                                                   Laureaci I miejsc:                                                                                                                                           I klasa Adela Foltyn              (wych.B.Olszańska)                                                                                        II klasa Oliwia Wnuk            (wych.W.Gorlicka)                                                                                        III klasa Małgorzata Marek (wych.M.Bożek)                                                                      reprezentowali naszą szkołę w XXI Miejskim Konkursie Recytatorskim w SP Filomata                   w Gliwicach.                                                                                                                                        Uczennica kl.I b Adela Foltyn zdobyła II miejsce (uczennicę przygotowała p. B.Olszańska).

Wszystkim uczestnikom Szkolnego i Miejskiego Konkursu serdecznie gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów.


II Ogólnopolski Konkurs pt.”Matmomania z Polskim w Tle”

Dnia 12.04.2017 r w Tychach w Laboratorium Sztuki odbyła się gala finałowa -II Ogólnopolskiego Konkursu  na Prezentację Multimedialną pt.  „Matmomania  z Polskim w Tle”. Uczeń klasy VI a Naszej Szkoły  Jakub Kaletka zdobył  wyróżnienie.

Gratulujemy Kubie.


“Natura w obiektywie”

10.04 w Gimnazjum nr 11 w Gliwicach nastąpiło rozstrzygnięcie konkursu fotograficznego “Natura w obiektywie”. Uczniowie naszej szkoły wykazali się szczególną wrażliwością na piękno otaczającej przyrody. Na konkurs wpłynęła ogromna ilość ciekawych fotografii co spowodowało, że jury miało ” trudny orzech do zgryzienia” w wyłonieniu zwycięzców.

Najlepszymi “podpatrywaczami przyrody” zostali:

a. w kategorii wiekowej: klasy I – III
I miejsce – Wojciech Słaboń (klasa IIId)
II miejsce – Alicja Starzewska (klasa IIc)

III miejsce – Bartosz Kubas (klasa IIId)

b. w kategorii wiekowej: klasy IV – VI

 I miejsce – Piotr Hanulok (klasa VIb)
 III miejsce – Jakub Kaletka (klasa VIa)

 “London in 15 seconds”

W piątek 7.04.2017 w naszej szkole odbył się konkurs z języka angielskiego “London in 15 seconds” dla szkół z Gliwic i powiatu. W konkursie wzięło udział 47 uczniów z 14 szkół- bardzo się cieszymy, że po raz kolejny zgłosiło się aż tylu chętnych. Naszą szkołę reprezentowały Monika Kozioł (klasa 6c) i Patrycja Klewar (klasa 5a).
A jaką wiedzą musieli wykazać się uczestnicy? Trochę historii Londynu, trochę wiedzy na temat sławnych miejsc, zabytków, Rodziny Królewskiej… Uczniowie musieli również rozpoznać filmy    z Londynem w roli głównej oraz sławne osoby. A na każde pytanie mieli jedynie 15 sekund zanim zniknęło ono z ekranu.
Na koniec nie zabrakło losowania gadżetów, każdy uczestnik konkursu otrzymał dyplom oraz pamiątkową zakładkę do książki, a nauczyciele specjalne podziękowania za przygotowanie uczniów do konkursu.

Wyniki konkursu zostaną opublikowane na stronie internetowej szkoły, a nagrody będą dostarczone osobiście laureatom do końca kwietnia.

Pani Kamila Kowalczyk— organizatorka konkursu bardzo dziękuje wszystkim uczniom                  i rodzicom, którzy pomogli w organizacji konkursu poprzez przygotowanie pysznego poczęstunku, jak również uczniom, którzy pomagali w przygotowaniu sali oraz podczas samego konkursu.


   Konkurs wiedzy “Gliwice-moje miasto”.

Dnia 31. 04. 2017 r. w Szkole Podstawowej nr 14 w Gliwicach odbył się Międzyszkolny Konkurs wiedzy dla uczniów klas trzecich “Gliwice – moje miasto”. Uczniowie naszej szkoły osiągnęli sukces. II miejsce zajęła Zuzanna Wiśniewska (klasa III b), III miejsce drużyna w składzie: Martyna Krakowczyk i Paulina Zabawczuk (klasa III a). Ponadto drużyna w składzie: Mirosław Macha i Jakub Mika reprezentująca Koło Edukacji Regionalnej MDK, działające w naszej placówce, zajęła IV miejsce. Uczniów do konkursu przygotowała Maria Podsiad.


Konkurs Piosenki Obcojęzycznej

W dniu 28.03.2017 uczennice naszej szkoły: Agnieszka Konopacka (klasa 5b) i Maja Klewar (klasa 5a) uczestniczyły w Międzyszkolnym Konkursie Piosenki Obcojęzycznej organizowanym przez Szkołę Podstawową nr 5 w Gliwicach. Maja Klewar wyśpiewała sobie III miejsce piosenką Adele: “Send my love”.