Jesienne spotkania czytelnicze

Jesienne spotkania czytelnicze w grupie 0A

Złota polska jesień na dobre zagościła się za naszymi oknami, ale my kochamy ją nawet wtedy, gdy zamienia się w szarą, burą i niepogodną pluchę!

Dlatego przez cały ten jesienny czas grupa 0A uczestniczyła w jesiennych spotkaniach czytelniczych w ramach projektu „Literatura do dzieła”.

Jesień jest na tyle piękna, że śmiało może stać się główną bohaterką literacką. Wybraliśmy na te spotkania, w szkolnej bibliotece, kilka najpiękniejszych książek z jesienią w tle albo na pierwszym planie!

Były to czytelnicze nowości oraz klasyka literatury dziecięcej: „Młodzi przyrodnicy”, „Jesień Toli”, „Złodziejka liści”, „Wędrówki Szyszkowego Dziadka” oraz „Z przygód krasnala Hałabały”.

Książki te dostarczyły dzieciom wiele ciekawych informacji na temat tej magicznej pory roku, zachęciły do jesiennych spacerów, wspólnej obserwacji przyrody oraz stały się pretekstem do wielu plastycznych i technicznych wyzwań.

Zgromadzone podczas spotkań wiadomości wykorzystaliśmy podczas tworzenia „Jesiennych lapbboków” – pewnego rodzaju teczek tematycznych, które pełnią funkcję interaktywnej przestrzeni na rysunki, słówka, skojarzenia czy ilustracje.

Uff! To była bardzo pracowita jesień!