Gwiazdka w Bullerbyn

Przed nami magiczny czas miłości, bliskości i obdarowywania.

I my też, w grupie OA, poczuliśmy ten zbliżający się czar Świąt Bożego Narodzenia, gdy udaliśmy się do biblioteki na przedświąteczne spotkanie czytelnicze.

Rozpoczęło się ono od szeregu zadań logicznych – ćwiczeń z myślenia: świątecznych poszukiwań, rysunkowych rebusów, zaczarowanych literek i matematycznych zagadek. Następnie udaliśmy się do przygotowanego na tę okazję świątecznego zakątka. Czekały tam na nas trzy zagrody w zimowej scenerii.

A wszystko to za sprawą uroczej książki Astrid Lindgren „Dzieci z Bullerbyn”, której fragmenty z zaciekawieniem wysłuchali mali czytelnicy.

A potem przyszedł czas na porównanie zwyczajów i tradycji bożonarodzeniowych w naszym kraju i tych obchodzonych w Szwecji. Dzieciom udało się znaleźć różnice i podobieństwa dzięki książce „Idą święta! O Bożym Narodzeniu, Mikołaju i tradycjach świątecznych  na świecie” Moniki Utnik.

Na zakończenie spotkania uczniowie na kolorowych kartkach papieru z wykorzystaniem zasuszonych dębowych listków wykonali zimowe krajobrazy. Gotowe prace stały się ozdobą szkolnego korytarza wraz z ilustracjami z czytanej wcześniej książki Astrid Lindgren.

Był też czas na chrupanie świątecznych ciasteczek, wspólne śpiewanie kolęd i składanie życzeń.