Copernicus 2023

COPERNICUS 2023

Dnia  23 lutego 2023 r. odbył się w naszej placówce X Międzyszkolny Konkurs Wiedzy o Astronomii „COPERNICUS 2023”. Konkurs  skierowany był do uczniów klas trzecich gliwickich szkół. Na zmagania w dziedzinie astronomii przybyło 14 drużyn. Zagadnienia konkursowe obejmowały: najważniejsze fakty z życia Mikołaja Kopernika, wiedzę o planetach  Układu Słonecznego, znajomość najważniejszych zjawisk astronomicznych oraz podstawową wiedzę z zakresu historii podboju kosmosu. Po długiej rywalizacji obejmującej zadania: test otwarty, krzyżówka, układanie puzzli,  odgadywanie hasła, testy wyboru oraz podsumowaniu przez jury punktacji ogłoszono wyniki konkursu.

Zwycięskie drużyny otrzymał puchary, dyplomy i nagrody rzeczowe. Pozostali uczestnicy dyplomy i pamiątkowe medale. Dyrekcja naszej placówki  wręczyła podziękowania nauczycielom przygotowującym uczestników konkursu.

Konkurs przygotowały i  przeprowadziły: Ewa Figiel, Martyna Kokoszka, Weronika Mika, Maria Podsiad.