Dzień czekolady w gr 3

Dzieci z grupy 3 świętowały Dzień Czekolady podczas udziału w warsztatach czekoladowych organizowanych przez Czekoladziarnię w Gliwicach. Podczas warsztatów dzieci miały okazję poznać etapy produkcji czekolady – począwszy od jej głównego składnika – kakaowca, po ostateczny produkt jakim jest tabliczka czekolady. Następnie uczestnicy degustowali różne rodzaje czekolady. Po takim “małym poczęstunku” można już było zabrać się do twórczej pracy. Dzieci otrzymały miseczki z czekoladą, z której mogły ulepić wiosenne figurki. Każdy przedszkolak stworzył własnoręcznie swoją wymarzoną figurkę, którą po skończonych warsztatach zabierał do domu i mógł dzielić się nią z najbliższymi. Dzieci miały okazję bawić się masą czekoladową, ozdabiać ją a przy okazji podjadać co nieco. Można stwierdzić z pełnym przekonaniem, że dzieci czerpały nieograniczoną radość podczas zabawy z czekoladą. To wspaniałe warsztaty i świetny pomysł na zabawę, edukację i rozwijanie kreatywności u dzieci.