Świerszczykowe spotkanie w bibliotece

Czekaliśmy na wiosnę tak długo i z takim utęsknieniem. Brakowało nam światła, ciepła i zapachów. I wreszcie jest! Piękna, pachnąca, kolorowa, majowa.

Nadszedł czas zawilców, narcyzów, żonkili, tulipanów, bzów i kalin. Przez moment – w maju wszystko jest jednym wielkim zachwytem!

W tak radosnym, kolorowym nastroju grupa OA uczestniczyła w kolejnym spotkaniu Świerszczykowego Klubu Książkowego pt. „Kwitniemy”.

Rozpoczęliśmy je spacerem udając się na kwiatowe „polowanie”. Bo kwiaty mają niezwykłą moc. I nie chodzi tu tylko o moc zachwycania. Potrafią też zaskoczyć swoimi kształtami. Nie mniej zachwycająca jest też moc ich aromatów. Dlatego w tym „kwitnącym”, majowym miesiącu zerówkowicze obserwowali zjawiskową, majową roślinność.

A potem, już w bibliotece, uczniowie mieli możliwość poznać potrzeby roślin i razem z autorką książki „Co się kryje w kwiatku. Obserwacje przyrodnicze” wyruszyć na „wycieczkę” do świata przyrody.

Na moment, podczas spotkania z panią od przyrody, dzieci zostały naukowcami i przy pomocy mikroskopów sprawdziły budowę przyniesionych z wycieczki kwiatów. Zobaczyły w powiększeniu – maleńkie pręciki, pojedyncze słupki, działki kielicha oraz różne kształty płatków.

Klubowe spotkanie zakończone zostało dziecięcą aktywnością plastyczną, której efektem końcowym była kilkumetrowa taśma papieru pakunkowego ukwiecona niezwykłą różnorodnością kolorowych kwiatów oraz barwne prace malarskie prezentujące kwiaty, które spotkać możemy w maju w naszych ogródkach.

Wszystkie te prace ozdobiły później korytarze naszej szkoły.