W maju – w bibliotece

W maju – w bibliotece…

1. Ogólnopolski Tydzień Bibliotek i Bibliotekarzy / 8 – 15 maja / odbywał się w 2023 roku pod hasłem „Moja, Twoja, Nasza – Biblioteka!”

Biblioteka jest jak przyjaciel, z którym dobrze spędzać czas. Każdy może znaleźć w niej coś dla siebie. Może to być naukowa odpowiedź na jakieś zawiłe pytanie z dowolnej dziedziny lub odwrotnie – fantazyjny i nieoczywisty świat zawarty w książkach.

Grupa 0A odwiedziła w tym czasie szkolną bibliotekę, by złożyć życzenia pani bibliotekarce oraz dowiedzieć się w jaki sposób powstaje książka – prezentacja multimedialna.

Podczas spotkania czytelniczego uczniowie otrzymali do wspólnego, głośnego czytania książkę Lymana Franka Bauma „Czarnoksiężnik z Krainy Oz” należącą do ścisłego kanonu literatury dziecięcej, która jednocześnie wpisała się do historii literatury jako pierwsza powieść fantasy dla dzieci. Opisuje ona losy małej Doroty przeniesionej z pieskiem Toto przez trąbę powietrzną do magicznej Krainy Oz. Aby wrócić do rodzinnego Kansas dziewczynka musi dotrzeć do mieszkającego w Szmaragdowym Grodzie czarnoksiężnika.

Dzieci z zainteresowaniem słuchały fragmentów książki w majowej scenerii wszechobecnej wiosny, a barwne ilustracje zamieszczonej w wybranej opowieści tylko uruchomiły bogatą dziecięcą wyobraźnię.