Wycieczka do Straży Pożarnej grupy 3

???‍?
„Każdy chłopiec, nawet mały,
gdy jest zręczny, dzielny, śmiały
i jest dobrym przedszkolakiem,
może kiedyś być strażakiem” K. Różecki
22 maja grupa 3  wybrała się na wycieczkę do Państwowej Straży Pożarnej w Gliwicach.  Podczas spotkania dzieci poznały pracę strażaka, mogły obejrzeć samochody i sprzęt pożarniczy będący wyposażeniem jednostki. Dowiedziały się, w jakich okolicznościach należy wzywać Straż Pożarną oraz utrwaliły numery alarmowe. Wejście do wozu strażackiego oraz możliwość “lania wody” przy użyciu węża strażackiego okazało się najważniejszym punktem wycieczki i wywołało wiele entuzjazmu wśród dzieci. Po tak ciekawej wycieczce, wszystkie dzieci zgodnie przyznały, że praca strażaka mimo, iż jest wyjątkowo trudna i odpowiedzialna bardzo im się podoba, a niejedno z nich marzy, by w przyszłości wykonywać taki zawód. Jeszcze raz serdecznie dziękujemy Panom: Marcinowi, Patrykowi, Sebastianowi oraz Szymonowi za poświęcony czas, bardzo interesujący sposób przekazania dzieciom wielu cennych informacji o tej niezwykle ważnej i potrzebnej służbie .