Bezpieczne wakacje – klasa 1A

Uczniowie klasy I a  dnia 19 czerwca wzięli udział w warsztatach W Wojewódzkim Ośrodku Ruchu Drogowego w Rybniku. Zajęcia związane były z bezpieczeństwem pieszego w ruchu drogowym.  Odbyły się instruktaże związane z  właściwym zachowaniem  w czasie przechodzenia przez jezdnię, w czasie jazdy na rowerze, rolkach czy hulajnodze.  Przedstawiciel Straży Pożarnej zademonstrował pokaz wzywania pomocy  oraz udzielania pierwszej pomocy przedmedycznej . Każdy uczestnik mógł poćwiczyć wykonanie resuscytacji  na fantomie oraz użycie defbliratora.  Przy użyciu stymulatorów dzieci ćwiczyły właściwe przechodnie przez jezdnię w różnych warunkach pogodowych, nawet we mgle.  Po udziale w takich zajęciach wakacje na pewno będą bezpieczne.

bdr

bty