Pamiętamy

PAMIĘTAMY – 01. 11.2022 r.

Tradycją naszej placówki jest  odwiedzanie i sprzątanie Pomnika Zmarłych na cholerę  w 1838 r., znajdującego się w Lesie Łabędzkim.   W tym roku trzy klasy porządkowały teren wokół Pomnika : 1a i 8c  wraz z wychowawcami Marią Podsiad i  Jackiem Malczewskim oraz chętni uczniowie z klasy 4b z Rodzicami i Marią Podsiad. Dzieci z klasy pierwszej poznały historię epidemii cholery w naszym mieście i powstania Pomnika w lesie. Dla uczniów  klasy czwartej i ósmej  odwiedzanie grobu to już coroczna tradycja. Zgrabione zostały liście wokół Pomnika oraz ze ścieżek prowadzących do niego. Uprzątnięta ścieżka doprowadzi to tego historycznego miejsca każdego spacerowicza. Uczniowie udekorowali grób przyniesionymi  kwiatami.  To oznaka dbałości o to miejsce przed zbliżającym się Świętem Wszystkich Świętych. Zachęcamy do odwiedzenia  Pomnika w czasie jesiennych spacerów. Pamiętajmy o tych, którzy odeszli.

dig