Polsko, ojczyzno moja, ilę Cię trzeba cenić….., już wiemy

W szybko zmieniającej się rzeczywistości, czasem zaskakujących nas wydarzeniach dnia codziennego, bardziej niż w latach ubiegłych potrzebne są nam dobre wzory, dodające otuchy postawy. Każdy z nas jest ważnym ogniwem wspólnoty zwanej narodem i od zachowania nas wszystkich zależy kondycja społeczeństwa. W obecnym czasie ważne jest, byśmy pamiętali o tych Polakach, którzy bez wątpienia mogą nas swoją postawą inspirować. Dlatego, mimo różnych komplikacji uczniowie klas piątych, przygotowujący z nauczycielami coroczną akademię z okazji rocznicy odzyskania niepodległości, pragną uczcić święto i zaprosić szkolną społeczność do chwili indywidualnej refleksji patriotycznej.

Jesteśmy przekonani, że patriotyczna tematyka dekoracji, galowy strój, dźwięki  pieśni legionowych, którymi od kilku już dni rozbrzmiewa szkoła oraz klasowe odśpiewanie hymnu państwowego, wprowadzą nas w odświętny nastrój listopadowego święta.