Spotkanie czytelniczo – plastyczne

„Biblioteka jest kobietą” – pod takim hasłem odbyły się w grupie OB specjalne zajęcia czytelniczo – plastyczne z okazji jednego z najpiękniejszych świąt zaznaczonego na kartkach kalendarzy całego świata – Międzynarodowego Dnia Kobiet.

Punktem wyjścia do późniejszych rozmów i aktywności podczas zajęć stała się książka E.Favilli i F.Cavialli „Opowieści na dobranoc dla małych buntowniczek. 100 historii niezwykłych kobiet”. To historie odważnych dziewczynek, które stały się wielkimi kobietami i miały odwagę być sobą i zawalczyć o swoje marzenia.

Dzieci wysłuchały historii Astrid Lindgren – znanej dzieciom autorki ulubionych przez nie książek oraz z zainteresowaniem oglądały zgromadzone w książce ilustracje wykonane przez sześćdziesiąt artystek ze wszystkich zakątków świata.

Następnie ze zgromadzonych artykułów papierniczych wykonały piękne, kolorowe kwiatki, które później, podczas spaceru, rozdawały mieszkankom osiedla składając paniom serdeczne życzenia.