Bicie rekordu w czytaniu

Dołączamy do bicia rekordu w czytaniu na przerwach!

Z przyjemnością informujemy, że nasza szkoła po raz pierwszy weźmie udział w III Międzynarodowej edycji VII Ogólnopolskiej akcji  „Przerwa na  czytanie”.

Wydarzenie to odbywa się w ramach Międzynarodowego Miesiąca Bibliotek Szkolnych oraz kampanii społecznej „Cała Polska Czyta Dzieciom”.

Celem akcji jest:

– promocja czytelnictwa wśród dzieci i młodzieży;

– integracja środowiska szkolnego;

– pokazanie uczniom, że czytanie jest ważne;

– zachęcanie uczniów do sięgania po książkę w każdej sytuacji i w każdym miejscu.

Udział w biciu rekordu bierze cała społeczność szkolna – wszyscy uczniowie, nauczyciele, pracownicy administracji oraz przedszkolaki.

Akcja odbędzie się już 26 października 2022 roku na dowolnie wybranej lekcji lub przerwie..

Prosimy o zabranie tego dnia własnej książki albo skorzystania z możliwości wypożyczenia wybranej pozycji z biblioteki szkolnej.

Czytać będzie można w dowolnie wybranym miejscu na terenie szkoły – indywidualnie, grupowo lub całą klasą. Młodszym dzieciom czytać mogą wychowawcy, zaproszeni goście, rodzice lub starsi uczniowie. Będzie można również wykorzystać zorganizowaną w tym celu „Strefę czytania”.

Prosimy nauczycieli o udokumentowanie tego wydarzenia ciekawym zdjęciem.

Niech ten dzień będzie wyjątkowy, spędzony inaczej niż wszystkie!