Chemia w klasach trzecich

Uczniowie klas trzecich – każda klasa oddzielnie – uczestniczyli w zajęciach, których tematem przewodnim była woda. Zajęcia odbyły się w szkolnej pracowni chemicznej pod kierunkiem nauczyciela chemii.

Uczniowie samodzielnie, z wielkim zaangażowaniem i starannością wykonywali  doświadczenia na przygotowanych stanowiskach: badali rozpuszczalność  substancji w wodzie, przygotowali mieszaniny substancji i wybraną mieszaninę rozdzielali na składniki, obserwowali dyfuzję atramentu w wodzie, wyjmowali spinacze z naczynia z wodą bez dotykania wody i spinaczy, sprawiali, że rozdrobnione ziarenka pieprzu /wykałaczki „uciekały” od siebie, przygotowali „wybuchową” herbatę. Sprawdzali, czy kartka papieru utrzyma naczynie z wodą. Utrwalili sobie nazwy procesów zachodzących podczas zmiany stanów skupienia wody.
Gratulujemy wszystkim uczestnikom zajęć!