Jesienne zbiory

Jesień na dobre rozgościła się w parkach, lasach, sadach i ogrodach. Zachwyca feerią barw. Drzewa uginają się od słodkich jabłek, gruszek i śliwek. Przydrożne jarzębiny czerwienią się swoimi koralami, kasztanowce i dęby kuszą owocami, w lasach błyszczą w jesiennym słońcu kapelusze grzybów, a na grządkach w ogrodach rozgościły się marchewki, buraki, cebule, pietruszki…

Wszystkie te miejsca zachęcają i zapraszają, by wziąć wiklinowe koszyki i udać się na jesienne zbiory.

Zerówkowicze z grupy Oa nie mogli odrzucić takiego zaproszenia od Pani Jesieni i wybrali się na spacer po okolicy. Odwiedzili osiedlowe ogródki, stragany z jesiennymi owocami i warzywami oraz las. Z zachwytem przyglądali się tym jesiennym skarbom, zebrali je i zanieśli do szkoły.

Następnie dzieci udały się do szkolnej biblioteki, gdzie pani bibliotekarkach, w ramach projektu „Literatura do dzieła”, przeczytała im fragmenty wierszy poetów radości – Juliana Tuwima oraz Jana Brzechwy, które były inspiracją do plastycznych aktywności.

Mali artyści wykonali kolorowe prace oraz przepiękne korale i bransoletki, które potem ozdobiły szyje i ręce uczniów.