Kolejarski fach

4 października 2023r. klasy drugie wraz z wychowawczyniami  Marią Podsiad  i Anną Wcisło wybrały się na wycieczkę do Rud –Zabytkowa Stacja Kolei Wąskotorowej. Wycieczka odbyła się pod hasłem „Kolejarski fach”. Podczas warsztatów dzieci poznały pracę kolejarza, sygnały kolejowe i działanie zwrotnic. Były w kuźni i oglądały dzieła wykonane przez kowala.  Kolejną atrakcją była przejażdżka kolejką wąskotorową przez pobliskie lasy i pola. Następnie dzieci wzięły udział w wyścigach drezynowych na najlepszą drużynę parowozową. Na zakończenie wycieczki posililiśmy się pieczoną na ognisku kiełbaską. Zabawy, gry integracyjne, pamiątki  dopełniły całość wycieczki. Każdy uczestnik otrzymał kolejarski gwizdek. Ciekawostka – kolejka w Rudach Wielkich po raz pierwszy jechała 25 marca 1899 r.

Polecamy wszystkim odwiedzenie Rud.