Zapraszamy do konkursu…

W związku z tym, że w listopadzie przypada 113. rocznica urodzin Astrid Lindgren – autorki serii książek o najsłynniejszej dziewczynce świata Pippi Pończoszance zapraszamy uczniów         klas 1 -3 do udziału w konkursie plastycznym: „Mój portret Pippi Pończoszanki”.

Praca może być wykonana dowolną techniką: rysowanie, malowanie, wycinanka, wydzieranka, wyklejanka, grafika, kolaż. Tematem pracy powinno być zobrazowanie postaci Pippi.

Prace konkursowe podpisane: imię, nazwiska, klasa proszę przesłać na adres: kowalska.edu@gmail.com  lub  klimczyk.i.bibl@gmail.com do 20.12.2020r.

Wszystkich zainteresowanych postacią Astrid Lindgren odsyłamy do zamieszczonej na stronie  biblioteki prezentacji „Była sobie raz Astrid Lindgren”. Znajdziecie tam mnóstwo ciekawostek o życiu tej wyjątkowej pisarki. Zapraszamy też na niezwykłą wędrówkę po dzieciństwie i książkach Astrid Lindgren z lekturą Christiana Bjork „Przygody Astrid – zanim została Astrid Lindgren”.

/Wiesława Kowalska, Iwona Klimczyk/