Obchody „Święta Patrona”

W dniach 17 – 21.02 obchodziliśmy w naszej szkole „Święto Patrona”.

Społeczność szkolna zmierzyła się w konkursach plastycznych związanych z Mikołajem Kopernikiem, jego dokonaniami oraz obszarem jego działań – Układem Słonecznym. Uczniowie zmagali się z projektem tarczy  SP nr 12 im. M. Kopernika oraz logo naszego ZS-P nr 2. Młodsze dzieci z klas I – III projektowały statki kosmiczne gotowe wyruszyć w przestrzeń pozaziemską.

18.02 przyjechało do naszej szkoły mobilne planetarium „Orbitek”. Uczniowie klas szóstych i czwartej odbyli wirtualną podróż po Układzie Słonecznym.

19.02 – w ramach „Dnia Nauki Polskiej” – trzecioklasiści odwiedzili pracownię przyrodniczą, by zgłębiać arkana wiedzy. Młodzi naukowcy poznawali mikro i makroświat wszelkimi zmysłami, a w rozwiązywaniu zadań orbitowali pomiędzy różnymi rozwiązaniami.

20.02 odbyła się „Kopernikiada” dla klas piątych. Tegoroczni piątoklasiści, orbitując po stanowiskach związanych z Układem Słonecznym oraz sylwetką Mikołaja Kopernika, walczyli o statuetkę „Kopernikusa”. W tym roku ten zaszczytny tytuł przypadł klasie Vb – serdecznie gratulujemy. Wszyscy uczestnicy na koniec zmagań poczęstowali się toruńskimi piernikami.

21.02 uczniowie klas trzecich zgłębiali tajniki życia i działalności naszego patrona, oglądając film „Gwiazda Kopernika”.

Obchody „Tygodnia Patrona” zwieńczyła wystawa najlepszych prac naszych uczniów.