Przerwa na czytanie

Przerwa na czytanie…

Z przyjemnością informujemy, iż nasza szkoła po raz drugi wzięła udział w IV Międzynarodowej edycji VIII Ogólnopolskiej akcji „Przerwa na czytanie”.

Akcja ta ma na celu promowanie czytelnictwa, zachęcanie dzieci i młodzież do sięgania po książkę w każdej sytuacji i w każdym miejscu. Realizowaliśmy tę akcję w ramach Miesiąca Bibliotek Szkolnych oraz kampanii społecznej „Cała Polska Czyta Dzieciom”.

Ciekawe, czy razem z rówieśnikami z całej Polski uda nam się pobić rekord z ubiegłego roku. Ale już teraz wiemy, że fajnie było poczytać książki wspólnie z innymi, pokazać radość czytania i dołączyć do grupy pasjonatów słowa pisanego.

Koordynatorki akcji – Wiesława Kowalska i Iwona Klimczyk serdecznie dziękują wszystkim, którzy 27 października 2023 roku przyjęli zaproszenie i zrobili sobie PRZERWĘ NA CZYTANIE. Tym razem czytało z nami 278 uczniów, nauczyciele oraz pracownicy szkoły.

Następna taka akcja… już za rok!!!

Zapraszamy!