rok 2022/23

do Przedszkola Miejskiego nr 17 w ZSP2 Gliwice dla dzieci 5 i 6 letnich
(roczniki 2018 i 2017).

Informacja dla rodziców dzieci 3- letnich nowoprzyjętych

Szanowni Rodzice dzieci 3- letnich nowoprzyjętych w rekrutacji na rok szkolny 2023/ 2024

Dyrekcja ZSP Nr 2 oraz wychowawcy grup zapraszają na

Dni Adaptacyjne dnia 30.08.2023 r. o godzinie 9:30.

Miejsce spotkania: Przedszkole Miejskie Nr 17-sala gimnastyczna Pawilon A.

I Część: Sprawy organizacyjne dotyczące funkcjonowania placówki z Dyrektorem ZSP nr 2

II Cześć: Adaptacja z wychowawcami grup w przydzielonych salach.

Prosimy aby na Dni Adaptacyjne przybył tylko jeden rodzic z dzieckiem.

Proszę zabrać ze sobą obuwie zmienne, ewentualnie ochraniacze na buty.

Dyrekcja ZSP nr 2

DZIEŃ OTWARTY DLA DZIECI I RODZICÓW UBIEGAJĄCYCH SIĘ

O PRZYJĘCIE DO PRZEDSZKOLA MIEJSKIEGO NR 17                                 W GLIWICACH NA ROK SZKOLNY 2023/2024

Szanowni Rodzice Dyrekcja oraz Grono Pedagogiczne Przedszkola Miejskiego nr 17 w Gliwicach serdecznie zaprasza na Dzień Otwarty w dniu 28.03.2023 r. w godzinach 16:30- 17:30

W planie:

• zajęcia sensoryczne, muzyczno ruchowe oraz plastyczne dla dzieci
  • Możliwość obejrzenia placówki przedszkolnej
  • Uzyskanie informacji na temat organizacji i funkcjonowania przedszkola.

Prosimy o zabranie obuwia zmiennego ( rodzic i dziecko).

Oświadczenie_o_miejscu_zamieszkania_rodziców

WNIOSEK_O_PRZYJECIE_DZIECKA_DO_KLASY_1_OD_1_WRZEŚNIA_2023

WNIOSEK_O_PRZYJECIE_DZIECKA_DO_KLASY_1_OD_1_WRZEŚNIA_2023_poza_obwodem

zarządzenie_rekrutacja

Dołączamy do projektu “(Nie)widzialni”

zmiany  w Statucie PM17  Uchwała

Rodzice uczniów Szkoły Podstawowej nr 12

W związku z podjęciem przez Radę Miasta Gliwice uchwały Nr XLI/855/2022 z dnia
10 listopada 2022 r. w sprawie zamiaru przekształcenia niektórych szkół podstawowych poprzez likwidację oddziałów przedszkolnych informuję, że w § 1 pkt. 6) ww.  uchwały, zostało  ujęte przekształcenie Szkoły Podstawowej nr 12.

Niniejsza uchwała nie wpływa w żaden sposób na sytuację uczniów Szkoły Podstawowej nr 12.

Ma ona na celu wyłącznie uporządkowanie sieci przedszkoli i oddziałów przedszkolnych.

Formalnej likwidacji ulegną oddziały przedszkolne puste, do których nie uczęszczają przedszkolaki.

W szkole nadal będą funkcjonowały oddziały przedszkolne, będące w strukturze Przedszkola Miejskiego nr 17, znajdującego się w naszym zespole. Podjęta uchwała nie wpłynie zatem
na zmniejszenie liczby miejsc dla dzieci przedszkolnych.

Ze względu na fakt, że Przedszkole Miejskie nr 17 ma dodatkową lokalizację w budynku naszej  szkoły, przedszkolaki odbywają edukację przedszkolną w budynku szkoły.

W związku z powyższym  uzasadniona jest formalna likwidacja oddziałów przedszkolnych znajdujących się w strukturze szkoły.

W załączeniu uchwała Rady Miasta XLI/855/2022 z dnia 10 listopada 2022 r.

Krystyna Kondrusiewicz

uchwała Rady Miasta   pdf

Szanowni Rodzice i Uczniowie ZSP nr 2,

Serdecznie dziękujemy za udział i zaangażowanie w akcji “Szkoły pełne talentów”. Dzięki Waszej pomocy uzbieraliśmy ponad 10 tysięcy talenciaków. Mamy nadzieję, że zakupione nagrody ułatwią i umilą czas, spędzony w naszej szkole.
                                                                          Dyrekcja i grono pedagogiczne ZSP 2

Rodzice uczniów Szkoły Podstawowej nr 12

W związku z podjęciem przez Radę Miasta Gliwice uchwały Nr XLI/855/2022 z dnia

na zmniejszenie liczby miejsc dla dzieci przedszkolnych.

W załączeniu uchwała Rady Miasta XLI/855/2022 z dnia 10 listopada 2022 r.

Krystyna Kondrusiewicz

uchwała  Rady Miasta

Zebranie walne Rady Rodziców odbędzie się w dniu 13.02.2022 o godz.18:00.

Dyrekcja ZSP2  oraz koordynator ds bezpieczeństwa  informują  uczniów PM 17 i SP12 oraz rodziców , że na dachach budynków prowadzone są prace związane z instalowaniem  paneli elektrowoltanicznych.
W związku z powyższym mogą  wystąpić  utrudnienia   z dostępnością  wejść do Przedszkola  lub Szkoły. Miejsca prowadzonych robót zostaną  wygrodzone i zabronione jest przebywanie  osób postronnych poza zabezpieczeniami.

Wycieczka

W dniach 21-23.10.2022  odbędzie się wycieczka pracownicza ZSP2   w Pieniny. Opłata ok 150 zł

Zainteresowane osoby proszę o kontakt do sekretariatu  w terminie do 27.09.2022

Program wycieczki Pieniny

Kalendarz kolorów

• 15 września – kropki (dzień kropki)
  • 10 października – brązowy (dzień drzewa)
  • 31 października – pomarańczowy (dzień dyni)
  • 4 listopada – brązowy (dzień misia)
  • 23 listopada – czerwony (dzień buraka)
  • 6 grudnia – czerwony (mikołajki)
  • 5 stycznia – biały (dzień bitej śmietany)
  • 6 lutego – brązowy ( światowy dzień nutelli)
  • 14 lutego – czerwony ( walentynki)
  • 9 marca – różowy (dzień Barbie)
  • 17 marca – żółty ( dzień słońca)
  • 4 kwietnia – pomarańczowy (dzień marchewki)
  • 25 kwietniaczarny (dzień pingwina)
  • 19 maja – żółty (dzień pszczół)
  • 31 maja – biały (dzień bociana białego)
  • 15 czerwca – niebieski (dzień wiatru)

Zasady:

Osoby, które będą ubrane w wyznaczone dni, według przypisanym im kolorom

i wzorom nie mogą być pytane na lekcji na ocenę.

Wszystkich bardzo serdecznie zachęcamy do wzięcia udziału w zabawie.