Święto Ziemniaka

Zerówkowicze z grupy 0A wzięli udział w I spotkaniu Świerszczykowego Klubu Książkowego pt. „Święto Ziemniaka”.

Dzień rozpoczął się od wizyty w szkolnej bibliotece, gdzie dzieci zapoznały się z historią ziemniaka, tradycjami związanymi z wykopkami. Oglądały i opisywały przyniesione do szkoły ziemniaczki oraz rozmawiały na temat wykorzystania w kuchni tego jesiennego warzywa.

Następnie, już na boisku szkolnym, uczestniczyły w wesołych ziemniaczanych zawodach. Dużo śmiechu i radości było podczas wykonywania ziemniaczanych królów i królowych.

Po tak intensywnych aktywnościach przyszedł czas na zjedzenie przygotowanych wcześniej na grillu kiełbasek. To był prawdziwy „strzał w dziesiątkę”! Na powietrzu i w towarzystwie wszystko smakuje sto razy lepiej!!!

Spotkanie zakończyło się zabawami, do których zaprosił dzieci Pan Ziemniak oraz wysłuchaniem bajki Hanny Łochockiej „O wróbelku Elemelku, o ziemniaku i babelku”.