TUWIMOWE WYCINANKI

TUWIMOWE WYCINANKI – projekt Teatru Miejskiego w Gliwicach dla szkół.

Klasa 3b w ZSP2 w Gliwicach wzięła udział w projekcie Teatru Miejskiego
w Gliwicach „Tuwimowe wycinanki”  Do projektu zgłosiłam klasę już dawno temu, ale w związku z pandemią, nie mogłam go  zrealizować. W końcu udało się. Uczniowie już  wcześniej na lekcjach poznali Juliana Tuwima jako Julka na podstawie lektury
„O rany Julek, jak Julian Tuwim został poetą”, skąd dowiedzieli się o dzieciństwie  Julka i Julku niezłym ziółku, jego psotach, wybrykach. …To dzięki swoim wielu pasjom J. Tuwim został właśnie poetą…. Była to inna lekcja niż dotychczas, gdyż teatr zawitał do Nas, do naszej klasy z przedstawieniem online  „Tuwim dla dzieci” składający się z najbardziej znanych wierszy Juliana Tuwima. Uczniowie bardzo żywo reagowali na zabawne sceny, humor wierszy i recytowali je wraz z aktorami. Po spektaklu odbyły się zajęcia plastyczno- techniczne, które dostarczyły wielu emocji, wrażeń, doświadczeń, gdyż wycinając znane postaci ze specjalnie zaprojektowanymi wycinankami odnoszącymi się do obejrzanego przedstawienia.  Po wycinankowej zabawie, uczniowie zaczęli tworzyć swój „TEATR”. Najbardziej przypadł im wiersz „Pan Hilary”

Bardzo dziękujemy za wspaniały pomysł „Teatr do naszej klasy, szkoły”, aktorom za pracę przy spektaklu „Tuwim dla dzieci” oraz wszystkim pracownikom Teatru, którzy przyczynili się do powstania tego projektu.

Uczniowie kl 3b oraz wych. W. Dudek