Tydzień Ziemi

W dniach 22-26 kwietnia obchodziliśmy w naszej szkole „Tydzień Ziemi”. Z tej okazji odbyły się liczne konkursy i akcje.

22 kwietnia, podobnie jak i inne szkoły w całej Polsce,  wzięliśmy udział  w akcji „Sprzątamy dla Polski”. Celem akcji była nie tylko troska o środowisko naturalne w swojej najbliżej okolicy, ale także kształtowanie postawy odpowiedzialności za wspólne dobro. Uczniowie klasy 6a, zaopatrzeni w worki i rękawice, ochoczo stawili czoła śmieciom, których zebrali kilkanaście worków.

Tego samego dnia 4-osobowa drużyna z naszej szkoły wzięła udział w Międzyszkolnej Sesji Przyrodniczo-Artystycznej “Na leśnych ścieżkach” w Starej Kuźni w Nadleśnictwie Kędzierzyn. Uczniowie zmagali się w indywidualnym konkursie biologicznym oraz w plenerze artystycznym (Alicja Starzewska z klasy 7c zajęła III miejsce – serdecznie gratulujemy!). Uczniowie wzięli również udział w prelekcji i zajęciach przeprowadzonych przez pracowników Nadleśnictwa.

26 kwietnia drużyny z klas III i IV uczestniczyły w konkursie „Ziemia w Twoich rękach”. Dzieci zmagały się z konkurencjami z zakresu ekologii, dobrze się przy tym bawiąc, ucząc  i integrując.

W ramach obchodów Tygodnia Ziemi zorganizowane zostały również 2 konkursy:

– plastyczny „Ziemia – planeta marzeń”

– praktyczny „Ze starego coś nowego czyli drugie życie rzeczy”.

Prace plastyczne pokazały, że dzieci marzą o czystej planecie, bez głodu i wojen, planecie pełnej radości i życia.

Wyniki konkursu:

I miejsce:        Olimpia Kaczmarczyk         klasa 8a

II miejsce:       Kamil Znosko                      klasa 7c

III miejsce:     Mateusz Woźniak                 klasa 8c

W konkursie „Ze starego coś nowego” dzieci wykazały się ogromną pomysłowością, kreatywnością, praktycznością (trudno było jednoznacznie wyłonić zwycięzców).

Wyniki konkursu:

I miejsce       ex aequo        Lena Stanek                          klasa 7c