Tydzień Ziemi

Obchody ‘Tygodnia Ziemi 2023”

W dniach 20-25 kwietnia 2023r. obchodziliśmy w naszej szkole „Tydzień Ziemi”. Z tej okazji odbyły się liczne konkursy i akcje.

20 kwietnia wzięliśmy udział  w akcji „Sprzątamy dla Polski”. Celem akcji była nie tylko troska o środowisko naturalne w swojej najbliżej okolicy, ale także kształtowanie postawy odpowiedzialności za wspólne dobro. Uczniowie klas Vb i VIIa uprzątnęli teren w okolicy szkoły.

21 kwietnia  3–osobowe drużyny z klas III i IV uczestniczyły w konkursie „Ziemia w Twoich rękach”. Dzieci zmagały się z konkurencjami z zakresu ekologii, wykonując zarówno zadania teoretyczne, jak i praktyczne. Z krótkim przedstawieniem „Ziemia u doktora” wystąpili uczniowie klas Va i Vb (będący uczestnikami kółka biologicznego).

25 kwietnia 4-osobowa drużyna z naszej szkoły wzięła udział w Międzyszkolnej Sesji Przyrodniczo – Artystycznej “Na leśnych ścieżkach” w Starej Kuźni (Nadleśnictwo Kędzierzyn). Uczennice z klas: VIa, VIb i VIIa zmagały się w indywidualnym konkursie biologicznym oraz w plenerze artystycznym. Maja Kwiatkowska z klasy VIa zajęła III miejsce w konkursie biologicznym – serdecznie gratulujemy!. Dziewczęta wzięły również udział w zajęciach przeprowadzonych przez pracowników Nadleśnictwa.

W ramach obchodów „Tygodnia Ziemi” zorganizowane zostały również konkursy plastyczne w 3 kategoriach:

– znaczek „Przyjaciel Ziemi” (dla klas IV),

I miejsce – Lena Włodarczyk z klasy IVb

– kartka z kalendarza z okazji Dnia Ziemi  (dla klas V i VI),

I miejsce – Zuzanna Mudyn  z klasy VIa

– plakat „Ziemia – planeta ekologiczna” (dla klas VII i VIII)

I miejsce Paulina Wężyk z klasy VIIId

Zwycięzcom serdecznie gratulujemy!!!