Witamy Jesień!

Lato odeszło. Za oknami coraz chłodniej. Do drzwi zapukała jesień bogata barwami.

W grupie Oa zorganizowane zostało literacko – plastyczne spotkanie pt. „Witamy Jesień”, które rozpoczęło się od swobodnej rozmowy dotyczącej zmian w przyrodzie, które zachodzą jesienią.

Następnie dzieci przeszły do biblioteki, by tam spotkać się z nietypowym mieszkańcem sosnowej dziupli – bohaterem książeczki Lucyny Krzemienieckiej pt. „Z przygód krasnala Hałabały”. Na tę historię składa się kilka rymowanych  opowiadań o leśnych przygodach krasnala i napotkanych tam zwierzętach.

Zerówkowiczom bardzo spodobała się ta opowieść w jesiennym klimacie, którą przeczytała dla nich pani bibliotekarka.

Po tych literackich doznaniach przyszedł czas na jesienną wyprawę do parku, by zebrać tam kolczaste, lśniące kasztany. I udało się!!!

Zadowoleni, w promieniach jesiennego słońca, z kieszeniami i koszyczkami wypchanymi darami starych kasztanowców dzieci wracały do szkoły.

A tam czekało na wszystkich nie lada zadanie! Należało, wykorzystując przyniesione skarby – kasztany, żołędzie i szyszki i wykonać postać małego krasnala Hałabałę.

Oceńcie, czy im się powiodło!!!