Projekt Erasmus+ Ready2Aid

W dniach 2-8.06.2019 grupa uczniów z klas ósmych pojechała do Niemiec w ramach projektu Erasmus+ Ready2Aid.

Pierwsza wizyta w szkole wywarła na nas ogromne wrażenie, uczestniczyliśmy w zajęciach integracyjnych i tworzyliśmy prezentacje… Wszystkie grupy wykazały się pomysłowością i nawiązały wiele nowych znajomości.

Zwiedziliśmy Wetzlar-malownicze miasteczko, w którym odbywał się projekt. Odwiedziliśmy również Viseum, czyli muzeum optyki.

W kolejnym dniu wybraliśmy się do Frankfurtu, gdzie zwiedziliśmy Schenkenberg Museum, Alte Oper (Stara Opera) i Altstadt (Stare Miasto).

Mieliśmy również okazję uczestniczyć w kursie pierwszej pomocy organizowanym w szkole w Wetzlar. Uczyliśmy się opatrywać rany, udzielać pomocy poszkodowanym w wypadku drogowym oraz przeprowadzać resuscytację. Byliśmy bardzo zaangażowani, a praca w grupach przyniosła porządane efekty! Tworzyliśmy także filmy o tematyce pierwszej pomocy, wybraliśmy się do siedziby straży pożarnej w Wetzlar, gdzie strażacy przygotowali wiele ciekawych zadań, jak na przykład obsługa gaśnicy, gaszenie ognia, użycie nożyc hydraulicznych… Na zakończenie został zorganizowany grill, a uczniowie otrzymali certyfikaty uczestnictwa w projekcie

To był bardzo udany wyjazd, czas minął szybko, a wrażenia niezapomniane!