Dzień Ziemi 2024

Święto naszej planety jest obchodzone 22 kwietnia. Ta data ma przypominać nam wszystkim o tym, jak ważna jest ochrona środowiska oraz promowanie postaw proekologicznych.

Z tej okazji, 22 kwietnia, nasza szkoła wzięła udział w ogólnopolskiej akcji „Sprzątamy dla Polski” (to już trzecia akcja sprzątania najbliższej okolicy w tym roku szkolnym). Uczniowie klasy 6a, będący uczestnikami kółka biologicznego, ochoczo ruszyli na podbój śmieci najbliższej okolicy. Zaopatrzeni w jednorazowe rękawiczki i worki do segregacji odpadów uprzątnęli pobliskie tereny zielone. Skala tak dużej ilości śmieci na tak niewielkim terenie pokazała, jak ważna i konieczna jest edukacja ekologiczna już od najmłodszych pokoleń.

23 kwietnia  dwuosobowe drużyny z klas IV uczestniczyły w konkursie „Ziemia w Twoich rękach”. Dzieci zmagały się z konkurencjami z zakresu przyrody i ekologii, dobrze się przy tym bawiąc, ucząc  i integrując. Wszyscy uczestnicy konkursu wykazali się dużą wiedzą ekologiczną. Rywalizacja drużyn w konkurencjach praktycznych i teoretycznych była zacięta.

I miejsce – Mateusz Kowalski  i Olgierd Owsiak (IVa)

II miejsce – Anna Borys i Hanna Marek (IVa)

III miejsce – Antonina Dłubała i Kinga Wasiel (IVb)

Zwycięzcom serdecznie gratulujemy!!!