Światowy Dzień Świadomości Autyzmu

W dniu 11 kwietnia 2024 roku wybrani uczniowie klas 6a, 6b i 8a pojechali do Szkoły Specjalnej Fundacji Novum Spatium w Zabrzu z okazji obchodów Światowego Dnia Świadomości Autyzmu.  Uczestniczyli w zajęciach zorganizowanych w formie stacji zadań, gdzie mieli możliwość wykorzystania wszystkich zmysłów do poznawania otaczającego ich świata. Uczniowie wspólnie z gospodarzami zaśpiewali piosenkę ” Dwa światy,  jeden czas”, obejrzeli krotki materiał video o spektrum autyzmu, mieli możliwość rozmowy i  zintegrowania się z młodzieżą niepełnosprawną intelektualnie. Na koniec wszyscy zostaliśmy poczęstowani pysznym ciastem i lemoniadą oraz mogliśmy potańczyć w takt muzyki. W wycieczce uczniom towarzyszył pedagog specjalny Aneta Legan ( organizator wyjazdu) oraz nauczycielki współorganizujące proces kształcenia Barbara Tuczykont i Justyna Sławińska.